X Forum Stali Nierdzewnych - podsumowanie

22 listopada 2017 odbyła się dziesiąta edycja Forum Stali Nierdzewnych, po raz pierwszy organizowana na terenach centrum kongresowo-wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu, jako wydarzenie towarzyszące targom. Jak co roku cieszyło się dużym powodzeniem i zainteresowaniem firm z polskiego sektora stali nierdzewnych. Forum przyciągnęło wielu nowych  słuchaczy z branży i z jej szeroko rozumianego otoczenia biznesowego. Liczba firm-uczestników była naprawdę imponująca - biorąc pod uwagę specyfikę i „niszowość” tego sektora - i przerosła oczekiwania organizatora, spółkę Focus Nierdzewne. To jedno z najważniejszych i najbardziej znanych wydarzeń w polskiej branży stali nierdzewnych.

„Spotkanie adresowane jest do producentów, dystrybutorów, przetwórców i użytkowników stali odpornych na korozję z wielu branż przemysłowych w Polsce. Forum stwarza platformę, umożliwiającą wymianę poglądów, wiedzy i doświadczenia oraz zdobycie najnowszych informacji rynkowych i technologicznych. Formuła tego spotkania opiera się przede wszystkim na zróżnicowanych tematycznie sesjach wykładowych, popartych ciekawymi prezentacjami multimedialnymi oraz na dyskusjach kuluarowych w ścisłym i wyselekcjonowanym gronie ekspertów, odbywających się w starannie przygotowanej atmosferze przerw kawowych i lunchu” – mówi Marlena Knapik-Ochab, dyrektor marketingu i sprzedaży w Focus Nierdzewne.

Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Stal nierdzewna - nowoczesny materiał uniwersalny”. Na Forum poruszane były zagadnienia dotyczące aktualnych trendów i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zastosowań, przetwarzania i wykorzystania stali nierdzewnej w różnych gałęziach przemysłu. Prelegentami spotkania byli przedstawiciele środowiska akademickiego i naukowego, eksperci z hut europejskich, z sektora dystrybucji, z firm przetwarzających lub wykorzystujących w produkcji stal nierdzewną, a także dostawcy komplementarnych usług oraz technologii dla branży*.

X Forum Stali Nierdzewnych było po raz pierwszy wydarzeniem towarzyszącym targom na terenach Expo Silesia w Sosnowcu. W dniach 21-22.11 odbywały się tam: Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET, Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING, Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT, Silesia 3DPrint oraz ExpoOPAKOWANIA.

Organizator X Forum Stali Nierdzewnych: Focus Nierdzewne

Partnerzy: Chimimeca Polska, Stappert Polska, Mercedes Benz Sosnowiec, Lexus Katowice

Partnerzy medialni: „Biuletyn Instytutu Spawalnictwa”, portal „staleo.pl” „STAL Metale & Nowe Technologie” wydawnictwa Elamed, 

Współpraca: Steelmet, Stowarzyszenie Stal Nierdzewna.

*Prelegenci (alfabetycznie): Zbigniew Brytan (Politechnika Śląska), Andrzej Ciupak (Chimimeca Polska), Ryszard Jurkowski (AIR - Jurkowscy Architekci / SARP Katowice), Stefan Krakowiak (Politechnika Gdańska), Jacek Krych (JRK 72 / SARP Katowice), Tomasz Madejski (Nextday), Jerzy Niagaj (Instytut Spawalnictwa), Juliusz Orlikowski (Politechnika Gdańska), Rafał Szmyracha (Aperam Stainless Services & Solutions Poland), Wojciech Zębala (Politechnika Krakowska).